Kategorie

Blog

Metoda OMO - sprawdź na czym polega!
Kosmetyki

Metoda OMO - sprawdź na czym polega!

Metoda OMO to najpopularniejsza metoda mycia włosów, a jej odkrycie dosłownie zmienia (pielęgnacyjne) życie.

Znana wszystkim metoda mycia włosów, którą stosujemy najczęściej to MO, czyli Mycie-Odżywka. Zagadkowa nazwa OMO, to tak naprawdę rozszerzenie podstawowej wersji o nałożenie odżywki do włosów przed myciem i tak otrzymujemy rozwinięcie tego skrótu, czyli Odżywka-Mycie-Odżywka.

Co daje metoda OMO?

Nałożenie odżywki przed myciem włosów zabezpiecza końce włosów, które są wyjątkowo wrażliwe na działanie związków powierzchniowo czynnych zawartych w szamponach. Ponadto, tak nałożona odżywka błyskawicznie regeneruje, nawilża i zmiękcza włosy. Dzięki temu włosy po umyciu są bardziej sypkie i mniej się plączą. 

Dla kogo się sprawdzi?

Metoda ta sprawdzi się przede wszystkim jeśli posiadasz włosy wysokoporowate, suche, zniszczone oraz rozjaśniane, jest także bardzo przydatna, gdy pragniesz zapuścić długie włosy. Pokochają ją przede wszystkim włosy proste, które to po zastosowaniu tej metody staną się miękkie, gładkie i miłe w dotyku, natomiast włosy kręcone będą bardziej zdyscyplinowane i nie będą się puszyć. 

Czy metoda OMO jest dla każdego?

Są osoby, którym metoda OMO nie skradnie serca, a mowa o posiadaczach włosów przetłuszczających się. Użycie tej metody może doprowadzić do ich obciążenia, a efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Dlatego przy takich włosach warto zastanowić się nad innymi metodami, np. nad klasyczną metodą mycia MO lub nad metodą OM - czyli nałożeniem odżywki jedynie przed myciem włosów.

 

Jak myć włosy metodą OMO krok po kroku

Krok 1
Nałóż odżywkę na suche lub wilgotne włosy na wysokości ucha, aż po końce (spróbuj obydwu metod i wybierz tą, która odpowiada Ci najbardziej). Na tym kroku pielęgnacji sprawdzą się odżywki humektantowe i proteinowe. 

Jeśli nie wiesz jakiej odżywki potrzebują Twoje włosy zapoznaj się z naszymi wskazówkami w Równowadze PEH {Dowiedz się więcej...}.

Krok 2
Zwilż włosy i dokładnie umyj skórę głowy szamponem (najlepiej metodą kubeczkową), przeciągnij powstałą pianę po całej długości włosów, a na koniec spłucz włosy letnią wodą. 

{Dowiedź się jak najlepiej oczyścić włosy i skórę głowy} 

Krok 3
Nałóż odżywkę na umyte włosy na wysokości ucha, aż po końce i odczekaj kilka minut, następnie spłucz włosy letnią wodą. Zadaniem drugiej odżywki jest domknięcie etapu OMO, dlatego idealnie sprawdzą się tutaj odżywki emolientowe, które domkną łuskę włosa.

Chcemy ułatwić Ci korzystanie z naszej strony i usprawnić świadczenie usług, dlatego wykorzystujemy pliki cookie, które są umieszczane na Twoim komputerze, telefonie komórkowym lub tablecie. Pomagają one nam zrozumieć Twoje potrzeby i ulepszać funkcjonalność naszej witryny. Są wykorzystywane do dostarczania usług i narzędzi osób trzecich, a także służą do celów reklamowych. Zalecamy akceptację wszystkich plików cookie. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz łatwo zmienić ich ustawienia. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności

 
Akceptuję Więcej