Kategorie

Blog

Przewodnik po prawidłowym myciu włosów
Pielęgnacja

Przewodnik po prawidłowym myciu włosów

Rozczesz włosy dokładnie przed myciem

 1. Szampon dobierz do skóry głowy nie włosów.

  ● skóra głowy z tendencją do przetłuszczania - szampon mocno oczyszczający.
  ● wrażliwa, sucha skóra głowy - szampon łagodnie oczyszczający.

 2. Podczas mycia wykonuj delikatny masaż jedynie skóry głowy, nie ma potrzeby trzeć i plątać całych włosów, gdyż mokre są narażone bardziej na uszkodzenia, spływająca piana wystarczy, aby usunąć z nich zanieczyszczenia.

 3. Metoda kubeczkowa - to odkrycie włosomaniczek!  Polega na wlaniu niewielkiej ilości szamponu do specjalnego kubeczka i rozcieńczeniu go wodą. Następnie tak przyrządzoną mieszankę należy spienić przy użyciu nakładki spieniającej, a powstałą pianę rozprowadzić na skórze głowy.

  Dzięki tej metodzie otrzymujemy mnóstwo zalet:
  ● myjemy włosy pianą, a nie stężonym roztworem dzięki czemu szampon jest delikatniejszy dla naszych włosów,
  ● pozwala na dokładniejsze rozprowadzenie produktu na włosach
  ● to także metoda na bardzo wydajny sposób użycia produktu

 4. Szampon spłukuj dokładnie letnią wodą. To bardzo ważne, gdyż ciepła woda niszczy i sprawia, że włosy stają się bardziej przepuszczalne.
 5. Na koniec odsącz włosy (najlepiej ręcznikiem) i nałóż odżywkę dostosowaną do potrzeb Twoich włosów.

Chcemy ułatwić Ci korzystanie z naszej strony i usprawnić świadczenie usług, dlatego wykorzystujemy pliki cookie, które są umieszczane na Twoim komputerze, telefonie komórkowym lub tablecie. Pomagają one nam zrozumieć Twoje potrzeby i ulepszać funkcjonalność naszej witryny. Są wykorzystywane do dostarczania usług i narzędzi osób trzecich, a także służą do celów reklamowych. Zalecamy akceptację wszystkich plików cookie. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz łatwo zmienić ich ustawienia. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności

 
Akceptuję Więcej